UrodaPolska.pl Kolagen Naturalny - jedyny na świecie eliksir młodości Młodość-Uroda-Zdrowie
   
Kolagen Naturalny - Piękna skóra bez zmarszczki

Naturalny Transdermalny

Kolagen

Unikalna Formuła Q 5-26

Kolagen Platinum 200ml

   
  • Strona główna
  • Kolagen
  • Certyfikaty
  • Cennik
  • Dystrybucja
  • Zamów Kolagen
  • Kontakt
  •    


    ZMARSZCZKI - dlaczego powstają?


     
  • Kosmetyki Colway

  • Krem na dzień
  • Krem na noc
  • Peeling
  • Tonik


  • Colvita


  • Jonoforeza
  • SKÓRA CZŁOWIEKA (więcej o skórze)

    Nasza skóra składa się z trzech warstw:
    - naskórka
    - skóry właściwej
    - tkanki podskórnej

    Każda z warstw ma specyficzne cele do spełnienia.

    Główną funkcją naskórka jest ochrona przed czynnikami zewnętrznymi. Warstwa ta, zwana też warstwą rogową naskórka ma około 0.1 milimetra grubości i składa się z wody, tłuszczu, ochronnego płaszcza kwasowego i martwych, złuszczonych komórek naskórka. Proces całkowitej wymiany starych komórek na nowe trwa ok. 27 dni. W tej warstwie znajdują się także komórki pigmentowe (melanocyty) produkujące brązowy barwnik melaninę, która chroni skórę przed słońcem. Warstwa ta wspomaga działanie systemu immunologicznego.

    Skóra właściwa składa się z dwóch rodzajów tkanki łącznej; luźnej oraz twardej zbudowanej z elastyny i kolagenu. Te dwa włókna czynią skórę zwartą i elastyczną. W skórze właściwej znajdują się naczynia krwionośne i włókna nerwowe z receptorami wrażliwymi na ciepło, zimno i dotyk. Naczynia limfatyczne znajdujące się w skórze właściwej są odpowiedzialne za usuwanie toksyn z tkanek. Tkanka podskórna składa się głównie z tkanki tłuszczowej która dzieli się na osobne fałdy poprzez włókna tkanki łącznej. Kiedy tkanka łączna traci napięcie pojawia się cellulit. Komórki tłuszczowe chronią ciało przed zimnem i stanowią rezerwy energii. Największe naczynie krwionośne biegnące przez tę warstwę łączy się z włóknami nerwowymi, cebulkami włosowymi, gruczołami łojowymi i potowymi. Oznaką zdrowej skóry jest gładkość, sprężystość, napiętość i równomierne zabarwienie. Zdrowa skóra dobrze toleruje zmiany temperatury, wilgotności powietrza oraz prawidłowo reaguje na większość produktów pielęgnacyjnych.

    Proces starzenia się skóry związany jest nieuchronnie ze starzeniem się organizmu postępującym wraz z wiekiem. W przeciwieństwie do innych organów, zmiany w skórze widoczne są po wielu latach. Chociaż nie mamy wpływu na czynniki genetyczne, decydujące o tempie starzenia się skóry, to jednak możemy w pewnym stopniu wpływać na czynniki zewnętrzne.

    Czynniki powodujące powstawanie zmarszczek to np. promieniowanie słoneczne UVA i UVB (także opalanie w solarium), palenie papierosów, gwałtowne odchudzanie, nieprawidłowa pielęgnacja, spadek poziomu hormonów, niewłaściwy sposób odżywiania, stresujący tryb życia, klimatyzacja, zbyt ekspresyjna mimika. Wpływ na powstawanie zmarszczek maja także czynniki genetyczne.

    Wraz z wiekiem zmienia się nasza skóra, traci swoją sprężystość i elastyczność (słabną włókna kolagenu i elastyny), maleje aktywność gruczołów potowych i łojowych, słabną możliwości zatrzymywania wody przez skórę, łatwiej ulega ona odwodnieniu, zmianie ulegają melanocyty - skóra traci swoje równomierne zabarwienie, staje się bardziej przezroczysta. Osłabieniu ulegają także mięśnie podtrzymujące owal twarzy (efekt - zwisające policzki i opadające powieki). Maleje produkcja nowych komórek skóry (całkowity proces odnowy komórek trwa ok. 8 tygodni).

    Pierwsze zmarszczki pojawiają się miedzy 25 a 30 rokiem życia. Najpierw widoczne są linie między nosem a ustami, dookoła oczu i na czole. Najczęściej są one rezultatem często powtarzanych grymasów mimicznych, stad nazwa tych linii: zmarszczki mimiczne.


    Wraz z wiekiem, ulegają osłabieniu włókna elastyny i kolagenu stanowiące ważne składowe podścieliska łącznotkankowego, odpowiadające za prawidłowe napięcie skóry. Wolne rodniki i toksyny niszczą włókna kolagenu, a w organizmie spada poziom substancji (np. miedzi, witaminy A, C, E) stymulujących naturalną produkcję kolagenu. Efektem tych procesów jest zwiotczenie skóry, powstawanie zmarszczek, wysuszanie i szorstkość oraz utrata właściwego kolorytu skóry.

    Kolagen, elastyna, keratyna - to proteiny podporowe skóry, zapewniające jej odpowiednie napięcie, nawilżenie, sprężystość, elastyczność i jędrność. Od mniej więcej 25 roku życia, skóra ludzka zaczyna powoli tracić te cechy, podobnie jak mięśnie tracą siłę, a kości ubożeją w wapń. Wszystkie te objawy starzenia się człowieka wynikają z postępującego deficytu kolagenu rozpuszczalnego, którego biosynteza jest z wiekiem coraz słabsza. Po trzydziestym roku życia, u każdego praktycznie człowieka rozpoczyna się zanik gruczołów łojowych i potowych oraz postępujące wysychanie i wiotczenie skóry. Pojawiają się zmarszczki. Dzieje się tak wskutek osłabienia włókien elastyny i kolagenu, stanowiących najważniejsze składowe podścieliska łącznotkankowego. Wolne rodniki, toksyny i enzym zwany kolagenazą niszczą włókna białkowe, a w organizmie spada poziom mikroelementów i witamin stymulujących naturalną produkcję kolagenu przez fibroblasty i chondrocyty. Obrót kolagenu w organizmie trwa przecież nadal, lecz im bliżej starości, tym procesy degradacji zaczynają przeważać nad procesami syntezy, szczególnie syntezy kolagenu rozpuszczalnego, który zapewniał dotąd skórze elastyczność i możliwość pęcznienia, dzięki zdolności wiązania wody.


    ZMARSZCZKI są zagięciami i deformacjami skóry pojawiającymi się w miarę starzenia. Wraz z upływem lat skóra traci elastyczność, co powoduje powstawanie linii lub drobnych rys, które później stają się zmarszczkami.

    Wraz z upływem lat dochodzi do zmian w skórze, pojawia się wiotkość, utrata jędrności ,skora pokrywa się siateczką drobnych zmarszczek. Tworzenie się ich zależne jest od ogólnego stanu zdrowia, hormonów, trybu życia, odpowiedniej pielęgnacji, naszej mimiki, czynników zewnętrznych - np. słońca oraz wieku.

    Zmarszczki dzielimy na mimiczne, grawitacyjne oraz związane z działaniem promieniowania UV i wieku.

    Przyczyny:

    Kiedy starzejemy się gruczoły potowe i łojowe, które dostarczały skórze wilgoci oraz tłuszczu, zużywają się i stopniowo przestają pracować. Powoduje to, że skóra traci swoją elastyczność i wilgotność. W efekcie staje się wysuszona i pojawiają się na niej załamania. Zaczyna także tracić się kolagen, który utrzymuje skórę twarzy i ciała w dobrej kondycji. Brak kolagenu powoduje zwiotczenie tkanek, podwójne podbródki, zmarszczki na szyi, wokół ust, wokół oczu ("kurze łapki"), worki pod oczami itp. Niszczenie kolagenu i innych tkanek spowodowane jest obecnością wolnych rodników, produkowanych przeważnie działaniem słońca, smogu i niekorzystnego wpływu środowiska.

    Główne przyczyny zmarszczek to brak wilgotności (odwodnienie) tworzenie wolnych rodników, które utleniają tkanki pod wpływem promieni słonecznych (UV) najsilniejszych pomiędzy godziną 11.00 a 15.00, smog i suche, niszczące środowisko, mimika twarzy zmarszczki powoduje także szorstka powierzchnia poszewki na poduszkę, brak witamin A, B, C, E i minerałów.

    Proponowane leczenie (jak zwalczać zmarszczki) :

    Unikać nadmiernego opalania; wg dra Stephena Kurtina jest to najlepszy sposób zapobiegania zmarczczkom, chronić twarz kremami z filtrem przeciwsłonecznym nosić okulary przeciwsłoneczne z dużymi szkłami, by nie dopuścić do padania promieni na skórę wokół oczu, pić duże ilości wody, by nawilżać skórę, przyjmować multiminerały i witaminyA, B, C i E. Beta-karoten (prowitamina A) i witaminy C, E są bardzo skuteczne w unieszkodliwianiu wolnych rodników, używać poduszki z miękkiego włókna lub spać na wznak; starać się unikać skurczów mimicznych; masować dłońmi łagodnie przez około 2 minuty każdą część twarzy, aby pobudzić krążenie, stosować nasz kolagen naturalny.

    Przyczynę pogorszenia się stanu skóry upatruje się w redukcji pewnych hormonów, biorących udział w transporcie tłuszczów do komórek przez odpowiednie gruczoły. Powoduje to utratę równowagi tych tłuszczów, częściowo jest to skutkiem obecności wolnych rodników w komórkach, gruczołach i tkankach w całym organizmie.





      ^ do góry





    | aktualności | kolagen | skóra | zmarszczki | certyfikaty | cennik | dystrybucja | mapa strony |
    Kolagen Naturalny - \ Sieć - COLWAY / Dystrybucja - UrodaPolska.pl © 2006-2016